فلدسپات

فلدسپات از گسترده ترین سیلیکات های پوسته زمین به شمار می آید که بر اساس ترکیبات شیمیایی به گروه های فلدسپاتهای آلکالن و فلدسپاتهای پلاژیوکلاز تقسیم بندی میشوند. فلدسپات از عناصر مهم تشکیل دهنده پوسته زمین است. میتوان گفت ۶۰ درصد پوسته زمین از فلدسپات تشکیل شده است.رنگ فلدسپات در بیشتر مواقع سفید است اما در رنگ های شیری، قرمز جگری و سبز روشن نیز وجود دارد. فلدسپات در کشور های زیاددی تولید میشود اما از جمله کشورهای مهمی که بیشترین فلدسپات را تولید میکنند میتوان به ایتالیا، آمریکا، فرانسه، آلمان، روسیه، تایلند، کره جنوبی و مکزیک اشاره نمود.

فلدسپات کاربرد های بسیار زیادی در صنایع تولیدی دارند اما در برخی صنایع که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد کاربرد بیشتری دارد:

  • بیشترین کاربرد فلدسپات در ساخت انواع محصولات سرامیکی میباشد. در کارخانه های تولید محصولات سرامیکی از فلدسپات استفاده های زیادی میشود. کاربرد فلدسپات در ساخت محصولات سرامیکی باعث میشود تا زجاجیت بالایی برای محصول ایجاد شود. یکی از این محصولات سرویس های بهداشتی هستند که برای ساخت آنها چینی زجاجی، پرسلان ها و استون ورهای پرسلانی بکار برده میشود.
  • بعد از صنایع سرامیک سازی از فلدسپات در صنایع شیشه سازی نیز استفاده فراوانی میشود. هر نوع شیشه ای که باشد از فلدسپات در ساخت آن استفاده میشود. از جمله محصولات شیشه ای که فلدسپات در تولید آنها نقش دارد میتوان به انواع ظروف شیشه ای، صنایع شیشه جام و فایبرگلاس اشاره نمود.
  • از فلدسپات در صنایع دیگری برای ساخت ساینده ها، الکترودها‌ و همچنین به عنوان پرکننده نیز استفاده میشود.
  • نوع دیگری از فلدسپات نیز وجود دارد که فلدسپات فرآوری نشده میباشد. فلدسپات فرآوری نشده در ساخت و تولید آلومینا، قطعات سنگی سخت،‌ اطفا شعله در صنایع کبریت سازی و صنایع دیگر کاربرد فراوانی دارد. اما همانطور که گفته شد عمده مصرف فلدسپات در صنایع شیشه و سرامیک سازی میباشد.

معدود شرکت هایی هستند که به تولید و همچنین فروش فلدسپات مشغول هستند. شرکت الوند سیلیس همدان از جمله شرکت های عرضه کننده فلدسپات در هر حجم و مقدار و با قیمت بسیار مناسبتر از شرکت های دیگر میباشد.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :